Credential Report

MAB

Offshore Minister’s: Robert Gallagher, Kim Hammond, Don Smyth, Jeremy Steel

ACT/NSW/QLD

National Minister’s: Murray Baker, Rodney Bortolin, William Brill, Len Burrell, Barry Chant, Ken Chant, Rob Cunningham, Richard Eason, Rod Gilchrist, Vicki Gilchrist, Claudine Hillman (QLD), Ian Hillman (QLD), Brian Howard-Jones, Barry Leaver, Ross Lindner (ACT), Steve Lindner, Alan Martin, Ralph Martin, Ian Miller, Trevor Murphy, Grant Redman, Keith Smith, Malcolm Taylor, Ed Trotter, Mark Warren, Bill Whyte, Paul Wilksch, Howard Wishart, David Wright, Michael York

Minister’s: Michael Baker, Shirley Barringham, Kim Beaumont, Ashley Beer, Pamela Birks, Graham Chigwidden, Jeff Cottom, Valma Dean, Dave Moon, Lynne Morey, Bruce Parnell, Ian Rains, Steven Rand, Yongky Santoso, Jill Taylor, Garry Tipping, Andrew Vardis, Chris Walsingham, Jo Wilksch, Billi Wright

Specialist’s: Isabel Baker, Graham Fitzpatrick, David Goodwin, Chandi Kroone, Hendrik Kroone, Isabel Paterson

Trainee Minister’s: Duncan Clark, Caroline Dennis, Purwanti Govier, Valerie Head, Geoff Hodgkinson, Matenga Matenga, David Morgan, Wayne Muller, William Phillips, Marianne Train, Steve Train

SA/WA/NT

Delegate: Don Cooley, Trevor Pillar, Milan Tompich

National Minister’s: Don Aitken, Lyn Arthur, Phillip Baker, Ray Bettcher, Philip Brice, Andrew Bulman, Alf Chehade, Derek Claridge, Allan Cleanthous, Greg Crome, Don Crook, Cathryn Crosby-Wright, Derek Croser, Graeme Enright, David Furniss, Trevor Gray, Joe Habermehl, Maureen Herrmann, Ross Herrmann, Kevin Hodges, Kevin Hughes, Clive Humphries, Ian Hunter, Ron Inglis, Bill Keros, Con Keros, Paul Kidney, George Laslett, Bruce Leane, Bob McGregor, David McGregor, Neil Milne, Lester Morris (WA), Rod Nes, Rob Noble, Dario Noonan, Bill Osborne, Leslie Paulson, Ken Pedler, John Poyzer, Roger Rice, John Ridley, Lew Saunders, Reg Scholz, Steve Sherman, Barry Silverback, Ian Simpson, Dennis Slape, David Smythe, Allen Steel, Jill Steel, Darryl Stott, Kevin Taylor, Merrilyn Teague, Graeme Teakle, Ross Tonkin, Jim Varsos, Bill Vasilakis, Penton Vince, Fiona Voortman, Hans Voortman, Mark Walker, Stephen West, Royston Yates

Minister’s: Barbara Aitken, Peter Ashenden, Simon Bacher, Heather Baker, Stephen Battye, James Bishop, David Bland, Jan Docking, Andre Dolphin, Ian Elsegood, Moya Enright, Jenny Furniss, Derek Gladigau, Jodie Habermehl, Kevin Hall, Bruce Hambour, Kym Herrmann, Michael Hutchfield, Trevor Kemp, Chris Kipirtoglou, Robert Kluske, Tim Lochens, Gregg Manego, Alan Matson, Robbie Mayne, Derek McClure, Sam Osborne, Josh Poyzer, Clyde Rigney, Bev Russell, Mike Russell, David Silverback, Michael Stoodley, Caleb Stott, Glenn Tee, Cass Tompich, Lois Wakelin, David Washington, Lyall Willis, Grant Wilson

Specialist’s: Paullette Cairns, Michael Chant, Cheryl Day, Bill Miell, Cheryl Phillips, Rosalie Silverback, Ian Wood

Trainee Minister’s: Dean Andresen, Benjamin Bartley, Benjamin Bonython

Trainee Minister’s: Rebecca Bonython, Tim Coleman, Manoj George, Lisa Herrmann, Julianne Menzies, Joshua O’Callaghan, Brian Smith, Damian Szepessy, Kathy Tripodi, Broekhoven Van

TAS

Delegate: David Frearson, Jamie Freeman

National Minister’s: Sam Chidamber, Rodney Garland, Scott Hudson, Kim Jaeger, Greg Jones, Laurence Kellett, Denis Phythian, Norm Reed, Ron Schnakenberg, Peter Vandenberg, Ted Woolf

Minister’s: Brian Edwards, Vicki Frearson, Janine Howard, Bill Redman, Chris Swain, Garry Whitney, Vicki Wright

VIC

Delegate: Mario Massaso, Pearse Julie, Clark Kevin, Douglas Chris, Williams Stephen, McGennan Andrew, Lane Jan

National Minister’s: Bryce Armstrong, Liz Bailey, Rob Bailey, Ron Bailey, Helen Beard, Andrew Bearman, Brian Birkett, Noel Blake, Juergen Bollhorst, Philip Cayzer, Chris Chetland, Richard Chetland, Mike Collins, Lois Cronin, Mike Cronin, Ian Edwards, Doug Faircloth, Stephen Franklin, Graham Gill, Ray Gilmour, Joan Gordon, Tom Gordon, Mike Groom, Nancye Harkin, Jim Hewett, Gayle Hogendoorn, Jake Hogendoorn, Graham Holman, David Holt, Stephen Holt, Eric Kenyon, Irene Kenyon, Chris Kolle, Graham Laidlaw, Jean Leak, John Leak, Stephen McNeilly, Randal Milne, Peter Muir, Kal Naidu, Rob Nyhuis, Glen Oppermann, Danny Parker, Steven Pidd, Basil Porter, John Porter, Dennis Prince, Nolene Prince, Bill Rasmussen, Tony Rawson, Ian Richardson, Glen Rowbotham, Frank Russell, Barrie Ryan, Bruce Sharman, Philip Shirley, Pauline Short, Peter Simmons, Anthea Smits, Tony Smits, Steve Swain, Ray Swanborough, Roland Tankard, John Tipping, Mike Tyrrell, Keith Walsingham, Frank Webber, Wally Whatnall, Shane Whitbourn, Rodney Whitford, Andre Whitton, Mel Whitworth, Wilson Winfield (Ret), Bill Wyatt, Robyn Wyatt

Minister’s: Mike Albert, Janette Blake, Moira Bollhorst, Cameron Burgess, Chris Carmody, Norma Cayzer, Kevin Clark, Andrew Cox, Helen Crothers, Alwis De, Chris Douglas, Chris Dunks, Samantha Dunks, Peter Fleming, Chris Glynn, Harry Goldsmith, John Harrison, Julie Harrison, Eulalie Holman, Neville Ivory, Tony Marsden, Mario Masasso, Rebekah Milne, Colin Mitchell, Janice Muir, Julie Ohlson, John Parsons, Julie Pearse, Gregory Pennicuik, Stuart Rodgers, Margaret Sharman, Erin-Ruth Smith, Linden Stokes, Barry Thomas, Patricia Tipping, Phillip Tong, Garry Webb, Stephen Williams, Matthew Wyatt, Minister’s Affiliated, Stephen Dowling, Frank Watson

Trainee Minister’s: Shaun Albert, Merrilee Armstrong, Peter Ashdown, Paul Corb, Tony Crossett, Pamela D’Sa, Roger Featherstone, Abigail Font, Bryan Grasby, Joy Hansen, David Harrison, Jay Hontiveros, Jo Jolley, Geoff Kruck, Grant Laidlaw, Andree Lim, David Lim, Stuart Maclean, Julianne Mandica, Laura Masasso, Mark Nidenko, Glenda Noordam, Dee Reynolds, Jay Reynolds, Ruth Tankard, Ruth Whitton

International Minister’s

Nathan Poloso